Kancelaria, sakramenty

w soboty – godz. 10.00 - 11.30
w okresie "kolędy" (do 18 stycznia włącznie) kancelaria czynna tylko w sobotę

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO
Udzielany jest w każdą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30 i chrzest około 11.30.
Katecheza przed chrztem w sobotę (dzień wcześniej) o godzinie 18.50 w kościele

Wymagane dokumenty:

• akt urodzenia dziecka USC
  • świadectwo ślubu rodziców dziecka
  • zgoda właściwego ks. proboszcza jeśli rodzina mieszka poza naszą parafią
  • zaświadczenie dla rodziców chrzestnych

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Zarezerwować dzień i godzinę ślubu można nawet rok przed samym zawarciem sakramentu małżeństwa.

Najpóźniej trzy miesiące przed zawarciem sakramentu małżeństwa narzeczeni powinni zgłościć się do kancelarii parafialnej i przedłożyć następujące dokumenty:

• dowody osobiste
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego do ślubu konkordatowego lub akt małżeństwa USC
  • zgoda właściwego ks. proboszcza jednego z narzeczonych, gdy żadne z nich nie mieszka w tutejszej parafii
  • świadectwo chrztu wydane nie poźniej niż pół roku od daty rozpoczęcia formalności
  • świadectwo bierzmowania – najczęściej adnotacja znajduję się na metryce chrztu
  • zaświadczenie o odbytym kursie przedmałzeńskim i poradnictwie rodzinnym

POGRZEB

Wymagane dokumenty:

• akt zgonu USC
  • zgoda właściwego ks. proboszcza, jeśli zmarły nie mieszkał na terenie tutejszej parafii